Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KROŚNIE ODRZAŃSKIM vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 74164)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

📍 Krosno Odrzańskie | Zdawalność: 84,8%

SZKOŁA B (RSPO: 47237)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE

📍 Krosno | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 24 31,1% Me: 29,5% · σ: 18,4% · Mo: 13% 1192 1 69 56,5% 🏆 Me: 62% · σ: 18,2% · Mo: 42% 280 2
chemia poziom rozszerzony (M) 5 47% 🏆 Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: -% 335 1 52 40,9% Me: 37,5% · σ: 19,4% · Mo: 28% 490 2
geografia poziom rozszerzony (M) 21 17,0% Me: 13% · σ: 9,4% · Mo: 13% 2832 2 52 62,2% 🏆 Me: 66% · σ: 20,3% · Mo: 42% 241 2
historia poziom rozszerzony (M) 5 21,8% Me: 22% · σ: 9,8% · Mo: -% 1174 1 23 61,4% 🏆 Me: 63% · σ: 23,6% · Mo: 18% 231 1
język angielski poziom podstawowy (M) 74 68,8% Me: 78% · σ: 26,2% · Mo: 95% 2618 2 246 90,6% 🏆 Me: 95% · σ: 11,9% · Mo: 98% 466 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 48 57,1% Me: 58% · σ: 26,4% · Mo: 12% 2684 2 198 78,5% 🏆 Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 97% 627 3
język angielski ustny (M) 73 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2755 1 246 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 505 2
język polski poziom podstawowy (M) 80 59,9% Me: 62% · σ: 17,1% · Mo: 50% 1396 1 247 66,2% 🏆 Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 67% 737 2
język polski poziom rozszerzony (M) 21 44,0% Me: 40% · σ: 22,4% · Mo: 23% 935 1 104 53,3% 🏆 Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 51% 556 3
język polski ustny (M) 80 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2087 1 247 89,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 101 3
matematyka poziom podstawowy (M) 80 51,1% Me: 52% · σ: 21,2% · Mo: 52% 2043 1 247 75,3% 🏆 Me: 78% · σ: 17,3% · Mo: 88% 443 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 10 25,4% Me: 24% · σ: 18,5% · Mo: -% 1136 1 87 53,7% 🏆 Me: 58% · σ: 19,9% · Mo: 54% 242 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,8%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KROŚNIE ODRZAŃSKIM wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE w 11.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KROŚNIE ODRZAŃSKIM II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE Różnica
geografia 17,0% 62,2% 45,1 pkt proc.
historia 21,8% 61,4% 39,6 pkt proc.
matematyka 25,4% 53,7% 28,3 pkt proc.
biologia 31,1% 56,5% 25,4 pkt proc.
matematyka 51,1% 75,3% 24,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 45,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 52 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.