Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. BRATA ALBERTA vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KANCLERZA JANA ZAMOYSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Dąbrowa Górnicza | Zdawalność: 83,3%
📍 Dąbrowa Górnicza | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 47,7% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: -% | 555 | 4 | 41 | 52,9% Me: 53% · σ: 16,2% · Mo: 32% | 384 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 54,8% Me: 57% · σ: 19,5% · Mo: -% | 188 | 2 | 28 | 49,6% Me: 52% · σ: 18,5% · Mo: 62% | 281 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 48,3% Me: 39,5% · σ: 23,6% · Mo: -% | 651 | 3 | 31 | 48,2% Me: 42,5% · σ: 18,0% · Mo: 33% | 660 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 6 | 74,5% Me: 74% · σ: 9,6% · Mo: 80% | 279 | 1 | 97 | 68,2% Me: 72% · σ: 16,3% · Mo: 72% | 365 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 24 | 87,5% Me: 90% · σ: 12,2% · Mo: 100% | 745 | 4 | 160 | 94,0% Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 98% | 214 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 7 | 75,7% Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 93% | 810 | 4 | 63 | 82,2% Me: 83% · σ: 13,0% · Mo: 93% | 372 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 24 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 696 | 4 | 160 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 471 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 65,0% Me: 68% · σ: 16,7% · Mo: 33% | 854 | 1 | 163 | 64,4% Me: 63% · σ: 10,7% · Mo: 60% | 914 | 2 |
| język polski ustny (M) | 24 | 67,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2008 | 6 | 163 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 835 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 24 | 54,3% Me: 54% · σ: 28,5% · Mo: 10% | 1729 | 5 | 163 | 73,4% Me: 76% · σ: 18,9% · Mo: 98% | 527 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 27,6% Me: 18% · σ: 21,9% · Mo: -% | 1059 | 4 | 66 | 41,5% Me: 38% · σ: 19,4% · Mo: 34% | 577 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KANCLERZA JANA ZAMOYSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 83,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. BRATA ALBERTA wypada lepiej w 4, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KANCLERZA JANA ZAMOYSKIEGO w 7.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. BRATA ALBERTA | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KANCLERZA JANA ZAMOYSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 54,3% | 73,4% | 19,0 pkt proc. |
| matematyka | 27,6% | 41,5% | 13,9 pkt proc. |
| język polski | 67,3% | 77,8% | 10,5 pkt proc. |
| język angielski | 87,5% | 94,0% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 75,7% | 82,2% | 6,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 163 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.