Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. BRATA ALBERTA i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Dąbrowa Górnicza | Zdawalność: 83,3%
📍 Dąbrowa Górnicza | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 47,7% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: -% | 555 | 4 | 60 | 59,1% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 62% | 225 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 54,8% Me: 57% · σ: 19,5% · Mo: -% | 188 | 2 | 42 | 57,8% Me: 62,5% · σ: 21,4% · Mo: 73% | 146 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 48,3% Me: 39,5% · σ: 23,6% · Mo: -% | 651 | 3 | 25 | 67,6% Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 154 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 24 | 87,5% Me: 90% · σ: 12,2% · Mo: 100% | 745 | 4 | 165 | 92,2% Me: 95% · σ: 9,4% · Mo: 98% | 335 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 7 | 75,7% Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 93% | 810 | 4 | 137 | 80,2% Me: 85% · σ: 15,1% · Mo: 88% | 490 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 24 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 696 | 4 | 165 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 460 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 65,0% Me: 68% · σ: 16,7% · Mo: 33% | 854 | 1 | 165 | 64,1% Me: 65% · σ: 13,0% · Mo: 58% | 937 | 3 |
| język polski ustny (M) | 24 | 67,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2008 | 6 | 165 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 561 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 24 | 54,3% Me: 54% · σ: 28,5% · Mo: 10% | 1729 | 5 | 165 | 85,6% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 100% | 121 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 27,6% Me: 18% · σ: 21,9% · Mo: -% | 1059 | 4 | 70 | 64,0% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 56% | 86 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 83,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. BRATA ALBERTA wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ w 9.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. BRATA ALBERTA | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 27,6% | 64,0% | 36,4 pkt proc. |
| matematyka | 54,3% | 85,6% | 31,3 pkt proc. |
| geografia | 48,3% | 67,6% | 19,3 pkt proc. |
| język polski | 67,3% | 81,2% | 13,9 pkt proc. |
| biologia | 47,7% | 59,1% | 11,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 70 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.