Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM i ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 73662)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 97,9%

SZKOŁA B (RSPO: 53609)

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 45 34,9% Me: 33% · σ: 16,7% · Mo: 20% 1032 4 23 41,7% 🏆 Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 30% 768 3
chemia poziom rozszerzony (M) 19 16,2% Me: 15% · σ: 12,3% · Mo: 15% 1096 5 16 35,2% 🏆 Me: 32,5% · σ: 22,0% · Mo: 13% 645 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 22 46,2% 🏆 Me: 48,5% · σ: 23,2% · Mo: 23% 333 3 5 23,4% Me: 15% · σ: 22,0% · Mo: -% 678 4
geografia poziom rozszerzony (M) 19 31,6% Me: 28% · σ: 11,9% · Mo: 28% 1615 5 42 58,6% 🏆 Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 73% 326 1
historia poziom rozszerzony (M) 14 39,9% Me: 37,5% · σ: 23,9% · Mo: 28% 823 5 11 65,8% 🏆 Me: 70% · σ: 19,5% · Mo: 52% 149 1
język angielski poziom podstawowy (M) 138 77,7% Me: 83% · σ: 19,6% · Mo: 95% 1655 5 110 91,6% 🏆 Me: 97% · σ: 12,0% · Mo: 98% 381 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 113 62,5% Me: 65% · σ: 22,0% · Mo: 95% 2084 6 96 82,9% 🏆 Me: 88% · σ: 16,0% · Mo: 98% 333 1
język angielski ustny (M) 138 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1673 5 110 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 866 2
język polski poziom podstawowy (M) 142 61,8% Me: 62,5% · σ: 13,2% · Mo: 55% 1192 4 111 72,8% 🏆 Me: 73% · σ: 11,7% · Mo: 72% 233 1
język polski poziom rozszerzony (M) 74 42,5% Me: 41,5% · σ: 21,3% · Mo: 49% 1008 6 26 58,0% 🏆 Me: 60% · σ: 13,4% · Mo: 46% 400 3
język polski ustny (M) 142 78,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 762 1 111 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1133 3
matematyka poziom podstawowy (M) 142 63,6% Me: 62% · σ: 20,9% · Mo: 50% 1085 5 111 82,2% 🏆 Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 98% 196 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 39 37,5% Me: 30% · σ: 29,1% · Mo: 30% 710 4 81 44% 🏆 Me: 46% · σ: 28,4% · Mo: 6% 502 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 34,1% Me: 29% · σ: 19,0% · Mo: 14% 680 3 12 57,5% 🏆 Me: 59% · σ: 19,5% · Mo: -% 264 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,9%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 2, a ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 12.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
geografia 31,6% 58,6% 27,0 pkt proc.
historia 39,9% 65,8% 26,0 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 34,1% 57,5% 23,4 pkt proc.
fizyka 46,2% 23,4% 22,8 pkt proc.
język angielski 62,5% 82,9% 20,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: filozofia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 42 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.