Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM vs ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 84,6%
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 83,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 18% Me: 17% · σ: 7,8% · Mo: -% | 1979 | 7 | 43 | 27,5% Me: 27% · σ: 13,3% · Mo: 27% | 1374 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 29,3% Me: 22% · σ: 17,0% · Mo: 15% | 1806 | 7 | 35 | 37,3% Me: 33% · σ: 19,2% · Mo: 22% | 1200 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 104 | 69,2% Me: 81% · σ: 26,6% · Mo: 97% | 2582 | 9 | 64 | 67,9% Me: 75% · σ: 25,0% · Mo: 90% | 2735 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 70 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 27,0% · Mo: 87% | 2295 | 9 | 26 | 57,5% Me: 65% · σ: 26,5% · Mo: 28% | 2638 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2674 | 7 | 64 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2959 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 105 | 53,4% Me: 52% · σ: 15,2% · Mo: 48% | 2254 | 8 | 68 | 52,0% Me: 52,5% · σ: 16,3% · Mo: 47% | 2439 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 49,4% Me: 46% · σ: 17,6% · Mo: 46% | 701 | 4 | 5 | 31% Me: 26% · σ: 19,5% · Mo: 26% | 1493 | 7 |
| język polski ustny (M) | 104 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1775 | 5 | 68 | 60,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2881 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 105 | 59,6% Me: 60% · σ: 25,8% · Mo: 40% | 1319 | 6 | 68 | 54,9% Me: 55% · σ: 18,9% · Mo: 48% | 1673 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 24,3% Me: 16% · σ: 24,5% · Mo: 4% | 1189 | 5 | 6 | 6% Me: 5% · σ: 4,8% · Mo: 2% | 2201 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (84,6% vs 83,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 8, a ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM | ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 49,4% | 31% | 18,4 pkt proc. |
| matematyka | 24,3% | 6% | 18,3 pkt proc. |
| biologia | 18% | 27,5% | 9,5 pkt proc. |
| język polski | 69,3% | 60,4% | 8,9 pkt proc. |
| geografia | 29,3% | 37,3% | 8,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.