Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 84,6%
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 18% Me: 17% · σ: 7,8% · Mo: -% | 1979 | 7 | 60 | 53,2% Me: 52% · σ: 19,8% · Mo: 52% | 370 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 22,9% Me: 10% · σ: 25,5% · Mo: 2% | 684 | 5 | 50 | 51,8% Me: 56% · σ: 23,6% · Mo: 73% | 251 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 29,3% Me: 22% · σ: 17,0% · Mo: 15% | 1806 | 7 | 59 | 56,1% Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 32% | 404 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 64,3% Me: 69% · σ: 29,9% · Mo: -% | 169 | 2 | 18 | 64,2% Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 42% | 178 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 104 | 69,2% Me: 81% · σ: 26,6% · Mo: 97% | 2582 | 9 | 222 | 88,9% Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% | 617 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 70 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 27,0% · Mo: 87% | 2295 | 9 | 185 | 78,9% Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 93% | 587 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2674 | 7 | 221 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1315 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 105 | 53,4% Me: 52% · σ: 15,2% · Mo: 48% | 2254 | 8 | 224 | 66,7% Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 685 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 49,4% Me: 46% · σ: 17,6% · Mo: 46% | 701 | 4 | 34 | 62,9% Me: 64,5% · σ: 28,8% · Mo: 63% | 260 | 2 |
| język polski ustny (M) | 104 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1775 | 5 | 224 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1770 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 105 | 59,6% Me: 60% · σ: 25,8% · Mo: 40% | 1319 | 6 | 224 | 76,1% Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 100% | 411 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 24,3% Me: 16% · σ: 24,5% · Mo: 4% | 1189 | 5 | 115 | 50,5% Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 34% | 324 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 84,6%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM w 11.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 18% | 53,2% | 35,2 pkt proc. |
| fizyka | 22,9% | 51,8% | 28,9 pkt proc. |
| geografia | 29,3% | 56,1% | 26,8 pkt proc. |
| matematyka | 24,3% | 50,5% | 26,1 pkt proc. |
| język angielski | 69,2% | 88,9% | 19,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 14,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 60 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.