Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zawiercie | Zdawalność: 98,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 42,3% Me: 38% · σ: 17,6% · Mo: 40% | 751 | 2 | 6 | 16,8% Me: 14% · σ: 8,1% · Mo: -% | 2068 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,9% Me: 48% · σ: 17,9% · Mo: 48% | 759 | 2 | 8 | 35% Me: 41% · σ: 11,4% · Mo: 45% | 1343 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 203 | 81,7% Me: 90% · σ: 18,1% · Mo: 97% | 1264 | 2 | 49 | 68,6% Me: 77% · σ: 24,4% · Mo: 95% | 2644 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 135 | 67,6% Me: 70% · σ: 22,5% · Mo: 93% | 1577 | 2 | 41 | 49,9% Me: 47% · σ: 26,4% · Mo: 48% | 3339 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 203 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1557 | 3 | 49 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2150 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 204 | 72,3% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 250 | 1 | 49 | 51,7% Me: 48% · σ: 19,6% · Mo: 47% | 2481 | 5 |
| język polski ustny (M) | 204 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 680 | 3 | 49 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1361 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 204 | 62,9% Me: 62% · σ: 20,0% · Mo: 52% | 1119 | 2 | 49 | 53,2% Me: 54% · σ: 15,8% · Mo: 54% | 1836 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 58 | 23,5% Me: 18% · σ: 21,4% · Mo: 4% | 1221 | 2 | 7 | 8% Me: 0% · σ: 11,1% · Mo: 0% | 2092 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,5% vs 89,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 42,3% | 16,8% | 25,4 pkt proc. |
| język polski | 72,3% | 51,7% | 20,7 pkt proc. |
| język angielski | 67,6% | 49,9% | 17,7 pkt proc. |
| matematyka | 23,5% | 8% | 15,5 pkt proc. |
| język angielski | 81,7% | 68,6% | 13,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.