Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Zawiercie | Zdawalność: 98,5%
📍 Zawiercie | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 42,3% Me: 38% · σ: 17,6% · Mo: 40% | 751 | 2 | 68 | 56,6% Me: 60% · σ: 17,9% · Mo: 53% | 278 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 34 | 28,1% Me: 20% · σ: 22,0% · Mo: 10% | 814 | 2 | 55 | 44,5% Me: 53% · σ: 21,7% · Mo: 53% | 397 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 17,8% Me: 13,5% · σ: 13,2% · Mo: 10% | 738 | 2 | 16 | 41,9% Me: 41% · σ: 22,4% · Mo: 22% | 406 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,9% Me: 48% · σ: 17,9% · Mo: 48% | 759 | 2 | 60 | 61,0% Me: 61,5% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 270 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 52,7% Me: 53% · σ: 19,3% · Mo: -% | 459 | 2 | 18 | 64,6% Me: 69,5% · σ: 26,3% · Mo: 25% | 166 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 27 | 66,0% Me: 70% · σ: 18,9% · Mo: 90% | 389 | 3 | 8 | 68,2% Me: 74,5% · σ: 21,0% · Mo: -% | 363 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 203 | 81,7% Me: 90% · σ: 18,1% · Mo: 97% | 1264 | 2 | 198 | 88,9% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 95% | 616 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 135 | 67,6% Me: 70% · σ: 22,5% · Mo: 93% | 1577 | 2 | 176 | 77,1% Me: 82,5% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 712 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 203 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1557 | 3 | 198 | 91,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 357 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 204 | 72,3% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 250 | 1 | 198 | 71,9% Me: 73% · σ: 10,2% · Mo: 75% | 275 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 49,1% Me: 49% · σ: 24,9% · Mo: 83% | 719 | 2 | 46 | 55,4% Me: 63% · σ: 27,3% · Mo: 71% | 473 | 1 |
| język polski ustny (M) | 204 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 680 | 3 | 198 | 84,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 346 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 204 | 62,9% Me: 62% · σ: 20,0% · Mo: 52% | 1119 | 2 | 198 | 76,1% Me: 80% · σ: 19,4% · Mo: 98% | 416 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 58 | 23,5% Me: 18% · σ: 21,4% · Mo: 4% | 1221 | 2 | 79 | 41,7% Me: 42% · σ: 25,0% · Mo: 24% | 572 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 47,2% Me: 44% · σ: 11,1% · Mo: 44% | 421 | 2 | 9 | 56,9% Me: 58% · σ: 22,2% · Mo: 58% | 275 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 98,5%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU w 14.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 17,8% | 41,9% | 24,0 pkt proc. |
| matematyka | 23,5% | 41,7% | 18,2 pkt proc. |
| chemia | 28,1% | 44,5% | 16,4 pkt proc. |
| geografia | 45,9% | 61,0% | 15,1 pkt proc. |
| biologia | 42,3% | 56,6% | 14,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 16 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.