Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Suwałki | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 15,6% Me: 18% · σ: 4,1% · Mo: 18% | 2163 | 6 | 28 | 40,9% Me: 32,5% · σ: 21,5% · Mo: 27% | 798 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 13% Me: 7% · σ: 12,5% · Mo: -% | 1145 | 5 | 13 | 43,4% Me: 38% · σ: 27,1% · Mo: 38% | 423 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 15,6% Me: 8,5% · σ: 19,5% · Mo: 5% | 772 | 4 | 21 | 63,7% Me: 68% · σ: 23,5% · Mo: 47% | 91 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 25,6% Me: 23% · σ: 11,4% · Mo: 12% | 2193 | 6 | 35 | 31,3% Me: 27% · σ: 13,4% · Mo: 18% | 1639 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 9,2% Me: 8% · σ: 8,0% · Mo: 8% | 564 | 3 | 8 | 57,5% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: -% | 73 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 79,3% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 95% | 1495 | 4 | 106 | 85,1% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 941 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 102 | 65,6% Me: 69% · σ: 22,9% · Mo: 48% | 1792 | 5 | 91 | 74,0% Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 82% | 962 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 78,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1846 | 6 | 106 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 819 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 132 | 54,0% Me: 53% · σ: 15,1% · Mo: 62% | 2165 | 4 | 110 | 64,2% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 73% | 923 | 3 |
| język polski ustny (M) | 132 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 89 | 1 | 110 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 92 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 132 | 62,8% Me: 63% · σ: 19,2% · Mo: 56% | 1121 | 4 | 110 | 70,4% Me: 71% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 694 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 13,5% Me: 8% · σ: 13,3% · Mo: 4% | 1779 | 6 | 49 | 55,7% Me: 60% · σ: 28,1% · Mo: 60% | 211 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 96,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH w 11.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 9,2% | 57,5% | 48,3 pkt proc. |
| fizyka | 15,6% | 63,7% | 48,1 pkt proc. |
| matematyka | 13,5% | 55,7% | 42,2 pkt proc. |
| chemia | 13% | 43,4% | 30,4 pkt proc. |
| biologia | 15,6% | 40,9% | 25,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 48,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 8 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.