Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH i TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 73150)

TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH

📍 Suwałki | Zdawalność: 81,7%

SZKOŁA B (RSPO: 73210)

TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH

📍 Suwałki | Zdawalność: 96,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 5 8,8% Me: 7% · σ: 5,3% · Mo: 7% 846 5 8 15,6% 🏆 Me: 8,5% · σ: 19,5% · Mo: 5% 772 4
geografia poziom rozszerzony (M) 14 26,9% 🏆 Me: 30% · σ: 14,2% · Mo: 13% 2057 4 19 25,6% Me: 23% · σ: 11,4% · Mo: 12% 2193 6
informatyka poziom rozszerzony (M) 12 21,2% 🏆 Me: 16% · σ: 13,5% · Mo: 16% 500 2 5 9,2% Me: 8% · σ: 8,0% · Mo: 8% 564 3
język angielski poziom podstawowy (M) 92 74,8% Me: 84% · σ: 23,7% · Mo: 93% 1954 5 131 79,3% 🏆 Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 95% 1495 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 64 69,0% 🏆 Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% 1451 4 102 65,6% Me: 69% · σ: 22,9% · Mo: 48% 1792 5
język angielski ustny (M) 92 79,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1610 4 131 78,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1846 6
język polski poziom podstawowy (M) 93 49,4% Me: 52% · σ: 17,1% · Mo: 57% 2791 7 132 54,0% 🏆 Me: 53% · σ: 15,1% · Mo: 62% 2165 4
język polski ustny (M) 93 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1326 7 132 90,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 89 1
matematyka poziom podstawowy (M) 93 48,6% Me: 46% · σ: 21,1% · Mo: 38% 2274 6 132 62,8% 🏆 Me: 63% · σ: 19,2% · Mo: 56% 1121 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 14% 🏆 Me: 7% · σ: 16,4% · Mo: 0% 1750 5 39 13,5% Me: 8% · σ: 13,3% · Mo: 4% 1779 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (96,2% vs 81,7%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W SUWAŁKACH TECHNIKUM NR 3 W SUWAŁKACH Różnica
język polski 73,0% 90,0% 17,0 pkt proc.
matematyka 48,6% 62,8% 14,2 pkt proc.
informatyka 21,2% 9,2% 12,0 pkt proc.
fizyka 8,8% 15,6% 6,8 pkt proc.
język polski 49,4% 54,0% 4,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 14,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 93 osób w szkole A i 132 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.