Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. KOPERNIKA W ŻYWCU i TECHNIKUM NR 3 W ŻYWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Żywiec | Zdawalność: 98,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 73 | 46,2% Me: 45% · σ: 18,8% · Mo: 37% | 616 | 1 | 9 | 27,7% Me: 25% · σ: 15,6% · Mo: 12% | 1359 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 42,2% Me: 39% · σ: 17,7% · Mo: 22% | 930 | 1 | 48 | 28,5% Me: 25% · σ: 14,1% · Mo: 15% | 1886 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 248 | 85,9% Me: 92% · σ: 16,1% · Mo: 93% | 889 | 1 | 116 | 64,2% Me: 66% · σ: 24,7% · Mo: 42% | 3122 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 214 | 72,5% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 90% | 1094 | 2 | 64 | 48,7% Me: 47,5% · σ: 25,1% · Mo: 78% | 3435 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 248 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 581 | 1 | 116 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2310 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 248 | 64,2% Me: 65% · σ: 14,4% · Mo: 55% | 926 | 2 | 118 | 62,1% Me: 63% · σ: 10,7% · Mo: 57% | 1161 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 84 | 67,5% Me: 75,5% · σ: 25,3% · Mo: 86% | 172 | 1 | 15 | 55,8% Me: 60% · σ: 23,9% · Mo: 80% | 462 | 3 |
| język polski ustny (M) | 248 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 287 | 1 | 117 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 450 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 248 | 66,3% Me: 64% · σ: 21,2% · Mo: 64% | 928 | 2 | 118 | 53,4% Me: 52% · σ: 21,9% · Mo: 52% | 1819 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 78 | 41,8% Me: 40% · σ: 26,2% · Mo: 12% | 568 | 1 | 31 | 8,3% Me: 6% · σ: 13,0% · Mo: 0% | 2082 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. KOPERNIKA W ŻYWCU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 87,2%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. KOPERNIKA W ŻYWCU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 W ŻYWCU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. KOPERNIKA W ŻYWCU | TECHNIKUM NR 3 W ŻYWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 41,8% | 8,3% | 33,5 pkt proc. |
| język angielski | 72,5% | 48,7% | 23,8 pkt proc. |
| język angielski | 85,9% | 64,2% | 21,7 pkt proc. |
| biologia | 46,2% | 27,7% | 18,6 pkt proc. |
| język angielski | 89,4% | 74,4% | 15,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 78 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.