Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Krosno | Zdawalność: 100%
📍 Krosno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 238 | 94,3% Me: 97% · σ: 8,4% · Mo: 98% | 191 | 1 | 17 | 81,5% Me: 88% · σ: 16,2% · Mo: 87% | 1285 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 173 | 85,2% Me: 88% · σ: 12,8% · Mo: 93% | 237 | 1 | 14 | 73,4% Me: 74,5% · σ: 13,9% · Mo: 63% | 1016 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 238 | 97,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 69 | 1 | 17 | 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 679 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 239 | 69,8% Me: 70% · σ: 12,4% · Mo: 72% | 442 | 1 | 17 | 57,6% Me: 62% · σ: 11,6% · Mo: 62% | 1697 | 7 |
| język polski ustny (M) | 239 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 72 | 2 | 17 | 94% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 28 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 239 | 87,4% Me: 92% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 85 | 1 | 17 | 60,1% Me: 62% · σ: 21,2% · Mo: 34% | 1275 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE wypada lepiej w 5, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 87,4% | 60,1% | 27,2 pkt proc. |
| język angielski | 94,3% | 81,5% | 12,8 pkt proc. |
| język polski | 69,8% | 57,6% | 12,2 pkt proc. |
| język angielski | 85,2% | 73,4% | 11,8 pkt proc. |
| język angielski | 97,2% | 88,4% | 8,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 239 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.