Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU czy TECHNIKUM BUDOWLANE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 91,0%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 60%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 77 | 25,1% Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 22% | 2252 | 5 | 17 | 32,4% Me: 32% · σ: 16,9% · Mo: 10% | 1553 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 177 | 69,4% Me: 73% · σ: 21,6% · Mo: 78% | 2565 | 3 | 19 | 62,9% Me: 73% · σ: 29,1% · Mo: 90% | 3251 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 131 | 54,5% Me: 55% · σ: 25,9% · Mo: 82% | 2939 | 6 | 13 | 59% Me: 57% · σ: 18,6% · Mo: 83% | 2464 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 177 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1738 | 3 | 19 | 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2359 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 177 | 48,6% Me: 47% · σ: 15,8% · Mo: 45% | 2905 | 5 | 20 | 47,0% Me: 50% · σ: 15,6% · Mo: 42% | 3123 | 7 |
| język polski ustny (M) | 177 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1933 | 5 | 20 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1319 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 177 | 56,6% Me: 54% · σ: 23,0% · Mo: 54% | 1547 | 3 | 20 | 55,7% Me: 55% · σ: 28,7% · Mo: 22% | 1618 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 71 | 15,9% Me: 6% · σ: 20,0% · Mo: 0% | 1616 | 4 | 9 | 24,7% Me: 24% · σ: 17,2% · Mo: 8% | 1173 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (91,0% vs 60%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM BUDOWLANE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU | TECHNIKUM BUDOWLANE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 15,9% | 24,7% | 8,8 pkt proc. |
| geografia | 25,1% | 32,4% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 69,4% | 62,9% | 6,4 pkt proc. |
| język polski | 67,9% | 73,0% | 5,1 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 74% | 5,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 31,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.