Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU i TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 72447)

TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU

📍 Otwock | Zdawalność: 89,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 24 33,7% 🏆 Me: 30,5% · σ: 18,5% · Mo: 23% 1445 4 31 30,1% Me: 32% · σ: 14,7% · Mo: 37% 1743 5
język angielski poziom podstawowy (M) 118 77,4% 🏆 Me: 87% · σ: 22,1% · Mo: 95% 1690 3 125 69,2% Me: 73% · σ: 20,1% · Mo: 88% 2573 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 84 72% 🏆 Me: 82,5% · σ: 23,5% · Mo: 85% 1134 3 82 56,2% Me: 56% · σ: 22,2% · Mo: 35% 2762 4
język angielski ustny (M) 118 73,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2401 4 125 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1522 3
język polski poziom podstawowy (M) 119 51,7% 🏆 Me: 52% · σ: 14,4% · Mo: 45% 2475 3 127 49,5% Me: 48% · σ: 12,6% · Mo: 47% 2776 4
język polski poziom rozszerzony (M) 10 28,1% Me: 27,5% · σ: 21,8% · Mo: 0% 1617 4 8 39,6% 🏆 Me: 38,5% · σ: 30,6% · Mo: 3% 1135 3
język polski ustny (M) 119 63,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2523 5 127 65,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2225 4
matematyka poziom podstawowy (M) 119 60,4% 🏆 Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 62% 1258 3 127 50,7% Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 48% 2074 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 25 34,2% 🏆 Me: 28% · σ: 25,3% · Mo: 12% 816 3 6 21,3% Me: 22% · σ: 6,4% · Mo: 22% 1313 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU ma wyższą zdawalność ogólną (90,6% vs 89,9%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU Różnica
język angielski 72% 56,2% 15,8 pkt proc.
matematyka 34,2% 21,3% 12,9 pkt proc.
język polski 28,1% 39,6% 11,5 pkt proc.
matematyka 60,4% 50,7% 9,7 pkt proc.
język angielski 77,4% 69,2% 8,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 84 osób w szkole A i 82 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.