Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 4 W TCZEWIE czy TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 29,7% Me: 28,5% · σ: 12,9% · Mo: 40% | 1776 | 4 | 10 | 26,1% Me: 23,5% · σ: 11,8% · Mo: 22% | 2140 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 132 | 73,7% Me: 84% · σ: 24,2% · Mo: 93% | 2092 | 5 | 72 | 72,8% Me: 78% · σ: 25,2% · Mo: 95% | 2200 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 104 | 60,6% Me: 66% · σ: 26,7% · Mo: 88% | 2301 | 6 | 61 | 63,4% Me: 67% · σ: 26,6% · Mo: 75% | 2004 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2531 | 5 | 72 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1525 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 133 | 60,1% Me: 58% · σ: 16,9% · Mo: 52% | 1367 | 5 | 72 | 56,1% Me: 58% · σ: 15,5% · Mo: 53% | 1914 | 6 |
| język polski ustny (M) | 130 | 53,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3642 | 5 | 72 | 52,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3765 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 134 | 43,9% Me: 42% · σ: 18,9% · Mo: 28% | 2776 | 6 | 72 | 48,0% Me: 48% · σ: 20,2% · Mo: 32% | 2327 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 12,3% Me: 4% · σ: 21,4% · Mo: 0% | 1840 | 5 | 19 | 16,3% Me: 4% · σ: 22,4% · Mo: 0% | 1602 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 W TCZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (86,9% vs 79,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W TCZEWIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 W TCZEWIE | TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 72,7% | 80,4% | 7,7 pkt proc. |
| matematyka | 43,9% | 48,0% | 4,1 pkt proc. |
| język polski | 60,1% | 56,1% | 4,0 pkt proc. |
| matematyka | 12,3% | 16,3% | 4,0 pkt proc. |
| geografia | 29,7% | 26,1% | 3,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 7,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 130 osób w szkole A i 72 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.