Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA BRZOZOWSKIEGO W KROŚNIE i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Krosno | Zdawalność: 93,8%
📍 Krosno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 16 | 84,7% Me: 93% · σ: 19,2% · Mo: 93% | 985 | 3 | 246 | 90,6% Me: 95% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 466 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 10 | 79,8% Me: 86,5% · σ: 19,5% · Mo: 85% | 514 | 2 | 198 | 78,5% Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 97% | 627 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 16 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 855 | 4 | 246 | 90,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 505 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 16 | 65,2% Me: 66,5% · σ: 16,8% · Mo: 60% | 822 | 3 | 247 | 66,2% Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 67% | 737 | 2 |
| język polski ustny (M) | 16 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 300 | 4 | 247 | 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 101 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 16 | 60,1% Me: 57% · σ: 22,1% · Mo: 56% | 1273 | 4 | 247 | 75,3% Me: 78% · σ: 17,3% · Mo: 88% | 443 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA BRZOZOWSKIEGO W KROŚNIE wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE w 5.
| Przedmiot | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA BRZOZOWSKIEGO W KROŚNIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,1% | 75,3% | 15,2 pkt proc. |
| język angielski | 84,7% | 90,6% | 6,0 pkt proc. |
| język polski | 85,2% | 89,5% | 4,3 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 90,3% | 3,7 pkt proc. |
| język angielski | 79,8% | 78,5% | 1,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 247 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.