Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Mielec | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 24,2% Me: 20% · σ: 15,5% · Mo: 12% | 1579 | 5 | 64 | 37,7% Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 22% | 928 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 48,2% Me: 47% · σ: 15,2% · Mo: 25% | 659 | 2 | 82 | 42,7% Me: 41% · σ: 18,7% · Mo: 28% | 907 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 17 | 33,9% Me: 27% · σ: 23,0% · Mo: 25% | 968 | 5 | 28 | 50,4% Me: 45% · σ: 23,4% · Mo: 45% | 521 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 88 | 85,1% Me: 92% · σ: 16,3% · Mo: 92% | 948 | 3 | 219 | 86,9% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 97% | 808 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 77 | 73,3% Me: 77% · σ: 19,3% · Mo: 70% | 1021 | 3 | 202 | 74,3% Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% | 944 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 88 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1112 | 2 | 218 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1859 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 89 | 59,6% Me: 58% · σ: 15,0% · Mo: 60% | 1433 | 4 | 221 | 65,9% Me: 65% · σ: 13,9% · Mo: 60% | 768 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 31 | 25,0% Me: 20% · σ: 22,8% · Mo: 3% | 1720 | 6 | 84 | 34,7% Me: 34% · σ: 21,1% · Mo: 3% | 1339 | 2 |
| język polski ustny (M) | 89 | 75,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1067 | 4 | 221 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1165 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 89 | 58,3% Me: 58% · σ: 17,1% · Mo: 50% | 1424 | 4 | 221 | 71,1% Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 62% | 669 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 50,9% Me: 50% · σ: 15,3% · Mo: -% | 352 | 2 | 6 | 48,3% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: -% | 402 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU w 7.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W MIELCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 33,9% | 50,4% | 16,5 pkt proc. |
| biologia | 24,2% | 37,7% | 13,4 pkt proc. |
| matematyka | 58,3% | 71,1% | 12,8 pkt proc. |
| język polski | 25,0% | 34,7% | 9,7 pkt proc. |
| język angielski | 84,3% | 77,9% | 6,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.