Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE i TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 71974)

TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE

📍 Włoszczowa | Zdawalność: 98,8%

SZKOŁA B (RSPO: 84511)

TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE

📍 Włoszczowa | Zdawalność: 97,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 10 39,3% 🏆 Me: 41% · σ: 7,6% · Mo: 38% 855 3 6 19,3% Me: 18% · σ: 2,3% · Mo: 18% 1874 4
geografia poziom rozszerzony (M) 38 29,4% 🏆 Me: 30% · σ: 10,3% · Mo: 25% 1801 3 42 23,1% Me: 19% · σ: 13,4% · Mo: 17% 2437 4
język angielski poziom podstawowy (M) 81 84,9% 🏆 Me: 88% · σ: 12,0% · Mo: 93% 960 3 80 79,9% Me: 81% · σ: 12,1% · Mo: 87% 1439 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 63 69,0% Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 65% 1452 4 26 70,0% 🏆 Me: 70% · σ: 13,8% · Mo: 57% 1337 3
język angielski ustny (M) 81 78,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1758 3 79 63% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3675 5
język polski poziom podstawowy (M) 81 60,3% 🏆 Me: 62% · σ: 13,6% · Mo: 63% 1338 3 79 53,8% Me: 53% · σ: 13,1% · Mo: 55% 2201 5
język polski ustny (M) 81 69,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1806 3 80 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2717 5
matematyka poziom podstawowy (M) 81 76,4% 🏆 Me: 80% · σ: 14,0% · Mo: 70% 400 3 81 75,0% Me: 74% · σ: 9,5% · Mo: 66% 464 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 97,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE Różnica
biologia 39,3% 19,3% 20,0 pkt proc.
język angielski 78,8% 63% 15,8 pkt proc.
język polski 69,1% 61,6% 7,5 pkt proc.
język polski 60,3% 53,8% 6,6 pkt proc.
geografia 29,4% 23,1% 6,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.