Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE i TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Włoszczowa | Zdawalność: 97,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 51,8% Me: 50% · σ: 9,2% · Mo: 42% | 420 | 2 | 6 | 19,3% Me: 18% · σ: 2,3% · Mo: 18% | 1874 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 45,2% Me: 47% · σ: 14,1% · Mo: 48% | 794 | 2 | 42 | 23,1% Me: 19% · σ: 13,4% · Mo: 17% | 2437 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 90 | 89,8% Me: 93% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 537 | 1 | 80 | 79,9% Me: 81% · σ: 12,1% · Mo: 87% | 1439 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 79 | 82,4% Me: 87% · σ: 11,6% · Mo: 87% | 359 | 2 | 26 | 70,0% Me: 70% · σ: 13,8% · Mo: 57% | 1337 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 90 | 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 676 | 2 | 79 | 63% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3675 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 91 | 63,4% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% | 1017 | 1 | 79 | 53,8% Me: 53% · σ: 13,1% · Mo: 55% | 2201 | 5 |
| język polski ustny (M) | 91 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 859 | 2 | 80 | 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2717 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 91 | 79,4% Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 94% | 296 | 2 | 81 | 75,0% Me: 74% · σ: 9,5% · Mo: 66% | 464 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE | TECHNIKUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI WE WŁOSZCZOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 51,8% | 19,3% | 32,4 pkt proc. |
| język angielski | 88,4% | 63% | 25,4 pkt proc. |
| geografia | 45,2% | 23,1% | 22,1 pkt proc. |
| język polski | 77,6% | 61,6% | 15,9 pkt proc. |
| język angielski | 82,4% | 70,0% | 12,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.