Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE vs TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 71957)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE

📍 Włoszczowa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 71974)

TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE

📍 Włoszczowa | Zdawalność: 98,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 37 51,8% 🏆 Me: 50% · σ: 9,2% · Mo: 42% 420 2 10 39,3% Me: 41% · σ: 7,6% · Mo: 38% 855 3
chemia poziom rozszerzony (M) 21 69,2% 🏆 Me: 77% · σ: 17,6% · Mo: 78% 40 1 5 48,4% Me: 47% · σ: 6,9% · Mo: -% 302 3
geografia poziom rozszerzony (M) 33 45,2% 🏆 Me: 47% · σ: 14,1% · Mo: 48% 794 2 38 29,4% Me: 30% · σ: 10,3% · Mo: 25% 1801 3
historia poziom rozszerzony (M) 11 44,8% 🏆 Me: 42% · σ: 12,8% · Mo: 58% 685 1 11 36% Me: 35% · σ: 9,4% · Mo: 25% 916 2
język angielski poziom podstawowy (M) 90 89,8% 🏆 Me: 93% · σ: 9,1% · Mo: 98% 537 1 81 84,9% Me: 88% · σ: 12,0% · Mo: 93% 960 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 79 82,4% 🏆 Me: 87% · σ: 11,6% · Mo: 87% 359 2 63 69,0% Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 65% 1452 4
język angielski ustny (M) 90 88,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 676 2 81 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1758 3
język polski poziom podstawowy (M) 91 63,4% 🏆 Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% 1017 1 81 60,3% Me: 62% · σ: 13,6% · Mo: 63% 1338 3
język polski ustny (M) 91 77,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 859 2 81 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1806 3
matematyka poziom podstawowy (M) 91 79,4% 🏆 Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 94% 296 2 81 76,4% Me: 80% · σ: 14,0% · Mo: 70% 400 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 39,9% 🏆 Me: 36% · σ: 21,3% · Mo: 24% 632 2 24 26,5% Me: 19% · σ: 16,5% · Mo: 18% 1100 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE Różnica
chemia 69,2% 48,4% 20,8 pkt proc.
geografia 45,2% 29,4% 15,8 pkt proc.
język angielski 82,4% 69,0% 13,4 pkt proc.
matematyka 39,9% 26,5% 13,4 pkt proc.
biologia 51,8% 39,3% 12,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.