Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Włoszczowa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 51,8% Me: 50% · σ: 9,2% · Mo: 42% | 420 | 2 | 73 | 61,9% Me: 63% · σ: 15,1% · Mo: 78% | 169 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 21 | 69,2% Me: 77% · σ: 17,6% · Mo: 78% | 40 | 1 | 57 | 60% Me: 67% · σ: 20,8% · Mo: 67% | 118 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 45,2% Me: 47% · σ: 14,1% · Mo: 48% | 794 | 2 | 28 | 69,1% Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 72% | 128 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 44,8% Me: 42% · σ: 12,8% · Mo: 58% | 685 | 1 | 7 | 27,7% Me: 30% · σ: 12,0% · Mo: 33% | 1084 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 90 | 89,8% Me: 93% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 537 | 1 | 181 | 89,1% Me: 93% · σ: 11,3% · Mo: 98% | 604 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 79 | 82,4% Me: 87% · σ: 11,6% · Mo: 87% | 359 | 2 | 116 | 85,2% Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 95% | 233 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 90 | 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 676 | 2 | 181 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 474 | 1 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 5 | 36% Me: 37% · σ: 1,8% · Mo: 37% | 59 | 2 | 5 | 59% Me: 55% · σ: 16,7% · Mo: -% | 21 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 91 | 63,4% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% | 1017 | 1 | 183 | 62,9% Me: 62% · σ: 15,1% · Mo: 60% | 1073 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 25 | 46,2% Me: 46% · σ: 21,6% · Mo: 23% | 852 | 2 | 50 | 58,9% Me: 55,5% · σ: 25,0% · Mo: 34% | 365 | 1 |
| język polski ustny (M) | 91 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 859 | 2 | 183 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 508 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 91 | 79,4% Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 94% | 296 | 2 | 183 | 84,1% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 100% | 147 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 39,9% Me: 36% · σ: 21,3% · Mo: 24% | 632 | 2 | 89 | 62,7% Me: 68% · σ: 21,4% · Mo: 70% | 99 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 22 | 52,7% Me: 54% · σ: 13,2% · Mo: 30% | 333 | 2 | 12 | 56,3% Me: 54% · σ: 10,3% · Mo: 52% | 284 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE w 10.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WŁOSZCZOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 45,2% | 69,1% | 23,9 pkt proc. |
| język hiszpański | 36% | 59% | 23 pkt proc. |
| matematyka | 39,9% | 62,7% | 22,9 pkt proc. |
| historia | 44,8% | 27,7% | 17,1 pkt proc. |
| język polski | 46,2% | 58,9% | 12,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.