Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DR. WŁADYSŁAWA GĘBIKA D. POLSKIE GIMNAZJUM W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W KWIDZYNIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W KWIDZYNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kwidzyn | Zdawalność: 97,1%
📍 Kwidzyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 35,0% Me: 32% · σ: 16,6% · Mo: 25% | 1026 | 3 | 37 | 63,6% Me: 70% · σ: 18,0% · Mo: 72% | 139 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 12 | 26,6% Me: 24% · σ: 20,5% · Mo: -% | 852 | 2 | 32 | 64,6% Me: 69% · σ: 22,4% · Mo: 85% | 73 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 52,4% Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: -% | 240 | 2 | 11 | 50,2% Me: 55% · σ: 26,4% · Mo: 73% | 274 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 45,8% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 47% | 763 | 3 | 33 | 60,7% Me: 60% · σ: 19,3% · Mo: 40% | 282 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 22 | 41,7% Me: 39% · σ: 19,6% · Mo: 30% | 775 | 2 | 16 | 67,2% Me: 69% · σ: 29,0% · Mo: 100% | 129 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 87,0% Me: 93% · σ: 14,5% · Mo: 98% | 787 | 3 | 95 | 90,7% Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 97% | 459 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 141 | 78,8% Me: 85% · σ: 20,1% · Mo: 93% | 595 | 2 | 90 | 78,7% Me: 87% · σ: 19,5% · Mo: 92% | 599 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1289 | 3 | 95 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 388 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 175 | 62,1% Me: 62% · σ: 15,5% · Mo: 67% | 1163 | 3 | 98 | 62,9% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 1072 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 65 | 51,8% Me: 49% · σ: 22,8% · Mo: 49% | 614 | 2 | 22 | 44,5% Me: 46% · σ: 26,2% · Mo: 71% | 919 | 3 |
| język polski ustny (M) | 175 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 642 | 2 | 98 | 74,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1227 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 175 | 64,1% Me: 63% · σ: 22,7% · Mo: 100% | 1061 | 4 | 98 | 79,1% Me: 86% · σ: 17,7% · Mo: 90% | 303 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 52 | 37,8% Me: 37% · σ: 25,2% · Mo: 4% | 697 | 3 | 30 | 52,9% Me: 52% · σ: 20,6% · Mo: 56% | 259 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W KWIDZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,1%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DR. WŁADYSŁAWA GĘBIKA D. POLSKIE GIMNAZJUM W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W KWIDZYNIE wypada lepiej w 3, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W KWIDZYNIE w 9, przy 1 remisach.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DR. WŁADYSŁAWA GĘBIKA D. POLSKIE GIMNAZJUM W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W KWIDZYNIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W KWIDZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 26,6% | 64,6% | 38,0 pkt proc. |
| biologia | 35,0% | 63,6% | 28,7 pkt proc. |
| historia | 41,7% | 67,2% | 25,5 pkt proc. |
| matematyka | 37,8% | 52,9% | 15,1 pkt proc. |
| matematyka | 64,1% | 79,1% | 15,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.