Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gryfice | Zdawalność: 83,3%
📍 Gryfice | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 33,4% Me: 24% · σ: 19,2% · Mo: 23% | 1463 | 1 | 12 | 19% Me: 17% · σ: 8,3% · Mo: 20% | 2729 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 30 | 72,7% Me: 77,5% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 2203 | 4 | 77 | 74,1% Me: 85% · σ: 24,1% · Mo: 98% | 2034 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 18 | 65,3% Me: 78,5% · σ: 25,5% · Mo: 18% | 1829 | 3 | 50 | 63,5% Me: 68,5% · σ: 26,5% · Mo: 87% | 1993 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 30 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2513 | 6 | 76 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1898 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 30 | 54,1% Me: 57% · σ: 18,4% · Mo: 62% | 2158 | 3 | 76 | 57,5% Me: 56% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 1714 | 2 |
| język polski ustny (M) | 30 | 60,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2859 | 5 | 76 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1612 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 30 | 58,2% Me: 60% · σ: 24,9% · Mo: 64% | 1440 | 2 | 76 | 54,1% Me: 55% · σ: 18,6% · Mo: 44% | 1758 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH ma wyższą zdawalność ogólną (88,2% vs 83,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 33,4% | 19% | 14,4 pkt proc. |
| język polski | 60,5% | 70,6% | 10,0 pkt proc. |
| język angielski | 72,9% | 77,6% | 4,7 pkt proc. |
| matematyka | 58,2% | 54,1% | 4,1 pkt proc. |
| język polski | 54,1% | 57,5% | 3,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.