Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 71328)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Malbork | Zdawalność: 92,6%

SZKOŁA B (RSPO: 69238)

TECHNIKUM NR 3

📍 Malbork | Zdawalność: 86,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 40 31,4% 🏆 Me: 31% · σ: 15,6% · Mo: 13% 1634 2 6 30,3% Me: 21,5% · σ: 19,8% · Mo: -% 1726 3
język angielski poziom podstawowy (M) 191 84,5% 🏆 Me: 92% · σ: 16,4% · Mo: 93% 1003 2 111 80,1% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 95% 1418 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 175 69,6% 🏆 Me: 73% · σ: 22,6% · Mo: 73% 1380 3 82 65,0% Me: 68% · σ: 23,7% · Mo: 62% 1857 4
język angielski ustny (M) 190 89,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 605 1 111 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1571 3
język polski poziom podstawowy (M) 190 69,9% 🏆 Me: 72% · σ: 13,9% · Mo: 78% 435 2 111 62,7% Me: 65% · σ: 14,7% · Mo: 58% 1099 3
język polski poziom rozszerzony (M) 61 35,9% Me: 34% · σ: 25,3% · Mo: 3% 1294 3 5 48% 🏆 Me: 57% · σ: 36,6% · Mo: -% 768 2
język polski ustny (M) 190 79,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 706 1 111 55,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3475 4
matematyka poziom podstawowy (M) 190 59,4% 🏆 Me: 56% · σ: 23,1% · Mo: 52% 1330 2 111 48,2% Me: 44% · σ: 19,9% · Mo: 46% 2312 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 51 34,9% 🏆 Me: 38% · σ: 23,8% · Mo: 6% 786 2 17 14,8% Me: 8% · σ: 16,5% · Mo: 0% 1698 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (92,6% vs 86,5%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TECHNIKUM NR 3 Różnica
język polski 79,3% 55,1% 24,2 pkt proc.
matematyka 34,9% 14,8% 20,1 pkt proc.
język polski 35,9% 48% 12,1 pkt proc.
matematyka 59,4% 48,2% 11,2 pkt proc.
język angielski 89,1% 80,2% 8,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 190 osób w szkole A i 111 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.