Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Malbork | Zdawalność: 97,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 74 | 36,8% Me: 35% · σ: 15,1% · Mo: 27% | 1227 | 1 | 6 | 30,3% Me: 21,5% · σ: 19,8% · Mo: -% | 1726 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 42,9% Me: 44% · σ: 14,8% · Mo: 28% | 209 | 1 | 9 | 23,1% Me: 22% · σ: 10,4% · Mo: 22% | 478 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 163 | 84,9% Me: 92% · σ: 16,6% · Mo: 97% | 956 | 1 | 111 | 80,1% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 95% | 1418 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 134 | 72,5% Me: 75% · σ: 20,4% · Mo: 75% | 1093 | 2 | 82 | 65,0% Me: 68% · σ: 23,7% · Mo: 62% | 1857 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 163 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1104 | 2 | 111 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1571 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 166 | 70,9% Me: 72% · σ: 13,2% · Mo: 68% | 347 | 1 | 111 | 62,7% Me: 65% · σ: 14,7% · Mo: 58% | 1099 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 32 | 51,2% Me: 60% · σ: 31,7% · Mo: 3% | 636 | 1 | 5 | 48% Me: 57% · σ: 36,6% · Mo: -% | 768 | 2 |
| język polski ustny (M) | 166 | 59,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3042 | 3 | 111 | 55,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3475 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 166 | 61,3% Me: 61% · σ: 22,4% · Mo: 48% | 1203 | 1 | 111 | 48,2% Me: 44% · σ: 19,9% · Mo: 46% | 2312 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 50 | 35,4% Me: 29% · σ: 26,2% · Mo: 58% | 772 | 1 | 17 | 14,8% Me: 8% · σ: 16,5% · Mo: 0% | 1698 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (97,6% vs 86,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 35,4% | 14,8% | 20,5 pkt proc. |
| informatyka | 42,9% | 23,1% | 19,8 pkt proc. |
| matematyka | 61,3% | 48,2% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 70,9% | 62,7% | 8,2 pkt proc. |
| język angielski | 72,5% | 65,0% | 7,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 50 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.