Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 94,0%
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 56 | 26,1% Me: 21% · σ: 15,9% · Mo: 15% | 1458 | 6 | 32 | 50,5% Me: 52% · σ: 19,0% · Mo: 63% | 463 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 27,1% Me: 27,5% · σ: 13,7% · Mo: 12% | 839 | 4 | 31 | 41,3% Me: 38% · σ: 19,3% · Mo: 35% | 472 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 25,0% Me: 22% · σ: 13,5% · Mo: 20% | 2254 | 7 | 55 | 53,7% Me: 53% · σ: 18,6% · Mo: 32% | 482 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 33,7% Me: 32% · σ: 22,0% · Mo: 45% | 973 | 4 | 34 | 41,3% Me: 42% · σ: 20,8% · Mo: 42% | 785 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 168 | 68,5% Me: 77% · σ: 24,0% · Mo: 83% | 2653 | 13 | 165 | 87,4% Me: 92% · σ: 12,2% · Mo: 95% | 756 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 130 | 49,1% Me: 45% · σ: 24,9% · Mo: 37% | 3411 | 13 | 147 | 73,3% Me: 75% · σ: 16,8% · Mo: 82% | 1020 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 167 | 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2996 | 11 | 165 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1143 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 168 | 59,9% Me: 60% · σ: 13,9% · Mo: 62% | 1389 | 6 | 165 | 71,9% Me: 72% · σ: 10,9% · Mo: 63% | 276 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 42 | 52,1% Me: 55,5% · σ: 19,9% · Mo: 60% | 602 | 3 | 55 | 50,9% Me: 51% · σ: 25,1% · Mo: 63% | 648 | 4 |
| język polski ustny (M) | 167 | 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2106 | 5 | 165 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 220 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 168 | 54,7% Me: 52% · σ: 18,4% · Mo: 44% | 1693 | 8 | 165 | 71,6% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 52% | 632 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 16,8% Me: 16% · σ: 11,7% · Mo: 4% | 1562 | 5 | 62 | 30,8% Me: 29% · σ: 17,2% · Mo: 32% | 937 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 32,8% Me: 24% · σ: 19,4% · Mo: -% | 712 | 2 | 15 | 31,1% Me: 26% · σ: 23,7% · Mo: 30% | 739 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,0%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 11.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 25,0% | 53,7% | 28,7 pkt proc. |
| biologia | 26,1% | 50,5% | 24,4 pkt proc. |
| język angielski | 49,1% | 73,3% | 24,3 pkt proc. |
| język polski | 66,5% | 86,5% | 20,0 pkt proc. |
| język angielski | 68,5% | 87,4% | 18,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 55 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.