Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM czy TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 99,4%
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 30 | 58,2% Me: 61,5% · σ: 16,8% · Mo: 67% | 343 | 2 | 22 | 21,9% Me: 16% · σ: 15,8% · Mo: 10% | 2527 | 8 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 52% Me: 54% · σ: 16,7% · Mo: 72% | 112 | 2 | 11 | 27,3% Me: 22% · σ: 16,3% · Mo: 40% | 432 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 91,6% Me: 95% · σ: 11,5% · Mo: 97% | 384 | 2 | 171 | 74,0% Me: 85% · σ: 24,5% · Mo: 87% | 2050 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 81,2% Me: 87% · σ: 17,2% · Mo: 95% | 426 | 3 | 141 | 58,7% Me: 62% · σ: 27,5% · Mo: 15% | 2498 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 512 | 2 | 170 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1475 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 181 | 73,9% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 67% | 177 | 2 | 171 | 56,9% Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 65% | 1798 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 61,1% Me: 63% · σ: 21,5% · Mo: 37% | 309 | 2 | 6 | 41,5% Me: 44,5% · σ: 23,9% · Mo: 49% | 1051 | 7 |
| język polski ustny (M) | 181 | 86,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 212 | 2 | 170 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3343 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 181 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 154 | 2 | 171 | 59,3% Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 52% | 1338 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 112 | 44,4% Me: 46% · σ: 21,9% · Mo: 32% | 493 | 2 | 57 | 26,5% Me: 28% · σ: 21,2% · Mo: 2% | 1101 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 88,2%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 58,2% | 21,9% | 36,3 pkt proc. |
| język polski | 86,7% | 56,5% | 30,2 pkt proc. |
| informatyka | 52% | 27,3% | 24,7 pkt proc. |
| matematyka | 83,6% | 59,3% | 24,3 pkt proc. |
| język angielski | 81,2% | 58,7% | 22,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 30 osób w szkole A i 22 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.