Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 70998)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 71070)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 37 78,6% 🏆 Me: 82% · σ: 13,8% · Mo: 92% 9 1 46 53,5% Me: 51% · σ: 16,5% · Mo: 48% 360 2
chemia poziom rozszerzony (M) 34 69,2% 🏆 Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 73% 41 1 50 49,2% Me: 49% · σ: 23% · Mo: 38% 288 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 24 63,7% 🏆 Me: 74% · σ: 23,6% · Mo: 77% 93 1 29 51,0% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 38% 265 2
geografia poziom rozszerzony (M) 25 69,0% 🏆 Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 55% 133 1 30 58,2% Me: 61,5% · σ: 16,8% · Mo: 67% 343 2
historia poziom rozszerzony (M) 18 69,2% 🏆 Me: 66% · σ: 16,2% · Mo: 62% 105 1 20 50,9% Me: 50% · σ: 20,4% · Mo: 35% 504 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 21 60,1% 🏆 Me: 64% · σ: 14,3% · Mo: 70% 58 1 10 52% Me: 54% · σ: 16,7% · Mo: 72% 112 2
język angielski poziom podstawowy (M) 142 94,4% 🏆 Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 100% 182 1 180 91,6% Me: 95% · σ: 11,5% · Mo: 97% 384 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 128 85,6% 🏆 Me: 91% · σ: 13,2% · Mo: 93% 210 2 163 81,2% Me: 87% · σ: 17,2% · Mo: 95% 426 3
język angielski ustny (M) 142 97,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 52 1 180 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 512 2
język polski poziom podstawowy (M) 147 75,3% 🏆 Me: 77% · σ: 13,2% · Mo: 67% 125 1 181 73,9% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 67% 177 2
język polski poziom rozszerzony (M) 36 80,9% 🏆 Me: 86% · σ: 14,3% · Mo: 86% 22 1 54 61,1% Me: 63% · σ: 21,5% · Mo: 37% 309 2
język polski ustny (M) 147 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 175 1 181 86,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 212 2
matematyka poziom podstawowy (M) 147 87,0% 🏆 Me: 92% · σ: 13,9% · Mo: 100% 97 1 181 83,6% Me: 88% · σ: 14,3% · Mo: 98% 154 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 80 66,1% 🏆 Me: 68% · σ: 18,6% · Mo: 62% 69 1 112 44,4% Me: 46% · σ: 21,9% · Mo: 32% 493 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM wypada lepiej w 14, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM Różnica
biologia 78,6% 53,5% 25,1 pkt proc.
matematyka 66,1% 44,4% 21,7 pkt proc.
chemia 69,2% 49,2% 20,0 pkt proc.
język polski 80,9% 61,1% 19,7 pkt proc.
historia 69,2% 50,9% 18,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M), język niemiecki poziom podstawowy (M), język niemiecki ustny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 46 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.