Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE vs XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 27 | 63,5% Me: 63% · σ: 15,0% · Mo: 55% | 140 | 7 | 23 | 48,7% Me: 48% · σ: 21,1% · Mo: 28% | 514 | 21 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 20 | 56,8% Me: 57,5% · σ: 27,5% · Mo: 53% | 161 | 7 | 18 | 47,1% Me: 47% · σ: 21,3% · Mo: 37% | 334 | 20 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 74% Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 67% | 67 | 8 | 20 | 61,0% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 37% | 271 | 23 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 57,2% Me: 58% · σ: 17,3% · Mo: -% | 340 | 22 | 13 | 61,4% Me: 58% · σ: 15,9% · Mo: 55% | 232 | 15 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 56,8% Me: 56% · σ: 10,2% · Mo: -% | 77 | 7 | 8 | 48,2% Me: 48% · σ: 15,1% · Mo: 28% | 154 | 14 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 11 | 85,8% Me: 88% · σ: 7,3% · Mo: 88% | 43 | 2 | 6 | 85,5% Me: 88,5% · σ: 5,4% · Mo: 90% | 46 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 65 | 95,6% Me: 97% · σ: 3,8% · Mo: 98% | 104 | 10 | 158 | 92,6% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 95% | 304 | 25 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 53 | 88,9% Me: 92% · σ: 9,8% · Mo: 98% | 110 | 10 | 141 | 84,5% Me: 88% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 265 | 21 |
| język angielski ustny (M) | 65 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 205 | 11 | 158 | 92,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 311 | 22 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 66 | 76,5% Me: 77% · σ: 9,7% · Mo: 77% | 91 | 5 | 159 | 66,7% Me: 67% · σ: 12,4% · Mo: 70% | 689 | 37 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 70,6% Me: 80% · σ: 27,6% · Mo: 80% | 113 | 7 | 44 | 45,2% Me: 41,5% · σ: 20,0% · Mo: 29% | 891 | 45 |
| język polski ustny (M) | 66 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 904 | 32 | 159 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 267 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 66 | 77,0% Me: 78% · σ: 18,4% · Mo: 84% | 378 | 26 | 159 | 77,5% Me: 82% · σ: 17,8% · Mo: 98% | 359 | 24 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 60,6% Me: 66% · σ: 23,3% · Mo: 30% | 127 | 14 | 92 | 49,8% Me: 52% · σ: 22,6% · Mo: 38% | 339 | 26 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 75,7% Me: 77% · σ: 12,7% · Mo: 76% | 46 | 7 | 11 | 52,4% Me: 60% · σ: 25,1% · Mo: 40% | 336 | 25 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE wypada lepiej w 12, a XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE w 3.
| Przedmiot | VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE | XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,6% | 45,2% | 25,4 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 75,7% | 52,4% | 23,3 pkt proc. |
| biologia | 63,5% | 48,7% | 14,8 pkt proc. |
| geografia | 74% | 61,0% | 13,0 pkt proc. |
| matematyka | 60,6% | 49,8% | 10,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 44 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.