Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU vs TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Szczecinek | Zdawalność: 91,7%
📍 Szczecinek | Zdawalność: 77,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 24 | 91,8% Me: 95% · σ: 7,0% · Mo: 95% | 362 | 1 | 40 | 71,2% Me: 71% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 2356 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 80,2% Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 90% | 492 | 2 | 29 | 54,6% Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: 50% | 2927 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 24 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 | 40 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1927 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 78,8% Me: 81% · σ: 8,1% · Mo: 82% | 43 | 1 | 40 | 51,1% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 35% | 2557 | 6 |
| język polski ustny (M) | 24 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 986 | 2 | 40 | 63% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2527 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 24 | 70,8% Me: 82% · σ: 23,8% · Mo: 90% | 684 | 1 | 40 | 45,9% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 48% | 2562 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 32% Me: 30% · σ: 19,3% · Mo: -% | 896 | 1 | 9 | 20,7% Me: 8% · σ: 22,4% · Mo: 8% | 1345 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (91,7% vs 77,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU w 0.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 78,8% | 51,1% | 27,7 pkt proc. |
| język angielski | 80,2% | 54,6% | 25,6 pkt proc. |
| matematyka | 70,8% | 45,9% | 24,9 pkt proc. |
| język angielski | 98,8% | 77,3% | 21,4 pkt proc. |
| język angielski | 91,8% | 71,2% | 20,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 40 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.