Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU czy TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 70709)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 91,7%

SZKOŁA B (RSPO: 62091)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 88,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 24 91,8% 🏆 Me: 95% · σ: 7,0% · Mo: 95% 362 1 60 74,9% Me: 85% · σ: 24,6% · Mo: 93% 1950 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 23 80,2% 🏆 Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 90% 492 2 49 57,7% Me: 58% · σ: 25,7% · Mo: 43% 2615 4
język angielski ustny (M) 24 98,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 18 1 60 82,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1269 4
język polski poziom podstawowy (M) 24 78,8% 🏆 Me: 81% · σ: 8,1% · Mo: 82% 43 1 62 52,8% Me: 52,5% · σ: 17,5% · Mo: 63% 2345 5
język polski ustny (M) 24 76,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 986 2 62 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3001 5
matematyka poziom podstawowy (M) 24 70,8% 🏆 Me: 82% · σ: 23,8% · Mo: 90% 684 1 62 57,1% Me: 55% · σ: 19,8% · Mo: 44% 1520 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 9 32% 🏆 Me: 30% · σ: 19,3% · Mo: -% 896 1 29 16,8% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 2% 1568 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (91,7% vs 88,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W SZCZECINKU Różnica
język polski 78,8% 52,8% 26,0 pkt proc.
język angielski 80,2% 57,7% 22,5 pkt proc.
język angielski 91,8% 74,9% 16,9 pkt proc.
język polski 76,3% 59,5% 16,8 pkt proc.
język angielski 98,8% 82,9% 15,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 62 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.