Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU vs TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 70154)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 73,8%

SZKOŁA B (RSPO: 69198)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU

📍 Szczecinek | Zdawalność: 77,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 50 71,3% 🏆 Me: 82,5% · σ: 24,8% · Mo: 87% 2350 5 40 71,2% Me: 71% · σ: 18,5% · Mo: 92% 2356 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 26 53,6% Me: 62% · σ: 23,2% · Mo: 62% 3030 7 29 54,6% 🏆 Me: 50% · σ: 25,5% · Mo: 50% 2927 6
język angielski ustny (M) 50 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2264 6 40 77,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1927 5
język polski poziom podstawowy (M) 61 60,6% 🏆 Me: 58% · σ: 15,5% · Mo: 55% 1314 4 40 51,1% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 35% 2557 6
język polski poziom rozszerzony (M) 9 27% 🏆 Me: 26% · σ: 27,4% · Mo: 0% 1650 3 5 26,8% Me: 20% · σ: 23,1% · Mo: 3% 1659 4
język polski ustny (M) 61 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3146 6 40 63% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2527 4
matematyka poziom podstawowy (M) 61 37,4% Me: 38% · σ: 14,1% · Mo: 48% 3423 7 40 45,9% 🏆 Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 48% 2562 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU ma wyższą zdawalność ogólną (77,5% vs 73,8%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU w 4, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU TECHNIKUM ZAWODOWE NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU Różnica
język polski 60,6% 51,1% 9,5 pkt proc.
matematyka 37,4% 45,9% 8,5 pkt proc.
język polski 58,2% 63% 4,8 pkt proc.
język angielski 74,7% 77,3% 2,6 pkt proc.
język angielski 53,6% 54,6% 1,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 40 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.