Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA ASNYKA vs TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Szczecin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 56 | 69,5% Me: 73% · σ: 20,9% · Mo: 70% | 51 | 2 | 6 | 54,5% Me: 61,5% · σ: 24,7% · Mo: -% | 210 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 55 | 80,3% Me: 80% · σ: 9,0% · Mo: 80% | 150 | 5 | 7 | 86,1% Me: 85% · σ: 4,4% · Mo: 83% | 35 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 186 | 95,5% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 98% | 113 | 4 | 76 | 95,8% Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% | 91 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 108 | 89,2% Me: 92% · σ: 8,8% · Mo: 93% | 102 | 2 | 69 | 87,3% Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% | 170 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 186 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 16 | 2 | 76 | 96,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 111 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 78,5% Me: 78% · σ: 10,7% · Mo: 67% | 52 | 2 | 76 | 72,3% Me: 74% · σ: 10,4% · Mo: 75% | 253 | 7 |
| język polski ustny (M) | 186 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 203 | 5 | 76 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 140 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 87,3% Me: 92% · σ: 12,6% · Mo: 100% | 89 | 2 | 76 | 87,1% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 94% | 93 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 114 | 62,4% Me: 66% · σ: 23,6% · Mo: 82% | 101 | 3 | 70 | 49,3% Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 82% | 350 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA ASNYKA wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" w 3.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA ASNYKA | TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 69,5% | 54,5% | 15,0 pkt proc. |
| matematyka | 62,4% | 49,3% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 78,5% | 72,3% | 6,2 pkt proc. |
| język angielski | 80,3% | 86,1% | 5,8 pkt proc. |
| język angielski | 98,8% | 96,1% | 2,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.