Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH vs TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 49312)

TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH

📍 Suwałki | Zdawalność: 78,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 60 51,8% 🏆 Me: 53% · σ: 21,7% · Mo: 53% 419 1 5 37% Me: 37% · σ: 13,9% · Mo: -% 951 3
geografia poziom rozszerzony (M) 61 58,0% 🏆 Me: 55% · σ: 19,0% · Mo: 43% 353 1 20 25,6% Me: 24% · σ: 12,5% · Mo: 17% 2184 5
język angielski poziom podstawowy (M) 200 91,8% 🏆 Me: 95% · σ: 10,4% · Mo: 97% 363 1 78 70,6% Me: 77% · σ: 22,5% · Mo: 97% 2441 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 123 78,6% 🏆 Me: 83% · σ: 16,3% · Mo: 93% 613 1 63 51,4% Me: 52% · σ: 22,0% · Mo: 30% 3232 9
język angielski ustny (M) 199 91% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 438 1 78 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1980 7
język polski poziom podstawowy (M) 200 66,2% 🏆 Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% 733 1 79 53,4% Me: 55% · σ: 16,3% · Mo: 52% 2264 5
język polski poziom rozszerzony (M) 50 58,2% 🏆 Me: 58,5% · σ: 24,8% · Mo: 34% 390 1 13 26,4% Me: 6% · σ: 34,7% · Mo: 0% 1675 4
język polski ustny (M) 200 87,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 196 3 79 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 205 4
matematyka poziom podstawowy (M) 200 75,5% 🏆 Me: 77% · σ: 18,8% · Mo: 92% 436 1 79 46,8% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 40% 2459 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 99 42,9% 🏆 Me: 42% · σ: 24,3% · Mo: 58% 538 2 16 9,5% Me: 7% · σ: 14,1% · Mo: 0% 2011 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 78,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH Różnica
matematyka 42,9% 9,5% 33,4 pkt proc.
geografia 58,0% 25,6% 32,3 pkt proc.
język polski 58,2% 26,4% 31,9 pkt proc.
matematyka 75,5% 46,8% 28,8 pkt proc.
język angielski 78,6% 51,4% 27,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 99 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.