Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W SUWAŁKACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Suwałki | Zdawalność: 99,5%
📍 Suwałki | Zdawalność: 88,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 60 | 51,8% Me: 53% · σ: 21,7% · Mo: 53% | 419 | 1 | 6 | 14,3% Me: 13% · σ: 4,5% · Mo: 10% | 2235 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 61 | 58,0% Me: 55% · σ: 19,0% · Mo: 43% | 353 | 1 | 29 | 24,1% Me: 23% · σ: 8,9% · Mo: 15% | 2339 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 200 | 91,8% Me: 95% · σ: 10,4% · Mo: 97% | 363 | 1 | 42 | 70,9% Me: 73% · σ: 22,2% · Mo: 73% | 2394 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 123 | 78,6% Me: 83% · σ: 16,3% · Mo: 93% | 613 | 1 | 31 | 57,6% Me: 58% · σ: 21,3% · Mo: 72% | 2631 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 91% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 438 | 1 | 42 | 79,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1653 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 66,2% Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 733 | 1 | 42 | 42,9% Me: 45% · σ: 15,9% · Mo: 45% | 3583 | 11 |
| język polski ustny (M) | 200 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 196 | 3 | 42 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2405 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 75,5% Me: 77% · σ: 18,8% · Mo: 92% | 436 | 1 | 42 | 54,2% Me: 51% · σ: 19,4% · Mo: 34% | 1747 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 99 | 42,9% Me: 42% · σ: 24,3% · Mo: 58% | 538 | 2 | 14 | 15,9% Me: 9% · σ: 15,6% · Mo: 8% | 1619 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 9 | 56,7% Me: 62% · σ: 14,4% · Mo: 64% | 280 | 1 | 5 | 25,2% Me: 28% · σ: 8,1% · Mo: -% | 829 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 88,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W SUWAŁKACH w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W SUWAŁKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 51,8% | 14,3% | 37,4 pkt proc. |
| geografia | 58,0% | 24,1% | 33,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 56,7% | 25,2% | 31,5 pkt proc. |
| matematyka | 42,9% | 15,9% | 27,0 pkt proc. |
| język polski | 66,2% | 42,9% | 23,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.