Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE i TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 69815)

TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE

📍 Zambrów | Zdawalność: 86,4%

SZKOŁA B (RSPO: 73147)

TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE

📍 Zambrów | Zdawalność: 92,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 22 70,8% 🏆 Me: 71,5% · σ: 15,8% · Mo: 58% 2408 3 68 69,9% Me: 75% · σ: 24,2% · Mo: 92% 2509 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 49,8% Me: 52% · σ: 23,4% · Mo: -% 3352 4 59 57,3% 🏆 Me: 63% · σ: 27,6% · Mo: 23% 2660 2
język angielski ustny (M) 22 60% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3887 5 68 70,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2793 3
język polski poziom podstawowy (M) 22 44% Me: 42% · σ: 14,3% · Mo: 27% 3472 4 68 50,9% 🏆 Me: 52,5% · σ: 15,9% · Mo: 47% 2585 2
język polski ustny (M) 22 53,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3621 4 68 59,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2997 3
matematyka poziom podstawowy (M) 22 62,4% 🏆 Me: 64% · σ: 13,1% · Mo: 70% 1141 2 68 57,2% Me: 56% · σ: 19,7% · Mo: 40% 1513 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,6% vs 86,4%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W ZAMBROWIE TECHNIKUM NR 1 W ZAMBROWIE Różnica
język angielski 60% 70,7% 10,7 pkt proc.
język angielski 49,8% 57,3% 7,5 pkt proc.
język polski 44% 50,9% 6,9 pkt proc.
język polski 53,8% 59,5% 5,8 pkt proc.
matematyka 62,4% 57,2% 5,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 68 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.