Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE vs ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 69541)

TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE

📍 Iława | Zdawalność: 84,9%

SZKOŁA B (RSPO: 72390)

ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE

📍 Iława | Zdawalność: 33,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 146 70,4% 🏆 Me: 80% · σ: 26,0% · Mo: 92% 2454 2 9 48,9% Me: 43% · σ: 30,0% · Mo: -% 4195 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 97 62,4% 🏆 Me: 70% · σ: 25,5% · Mo: 87% 2094 2 9 25% Me: 17% · σ: 21,5% · Mo: -% 4167 6
język angielski ustny (M) 145 67,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3240 2 9 57,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4059 4
język polski poziom podstawowy (M) 147 49,9% 🏆 Me: 52% · σ: 15,8% · Mo: 42% 2723 2 9 35,1% Me: 40% · σ: 11,8% · Mo: 18% 4109 3
język polski ustny (M) 147 58,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3075 3 9 52,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3771 4
matematyka poziom podstawowy (M) 147 50,6% 🏆 Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: 52% 2082 2 9 19,6% Me: 18% · σ: 9,6% · Mo: 14% 4426 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (84,9% vs 33,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE wypada lepiej w 6, a ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE Różnica
język angielski 62,4% 25% 37,4 pkt proc.
matematyka 50,6% 19,6% 31,1 pkt proc.
język angielski 70,4% 48,9% 21,5 pkt proc.
język polski 49,9% 35,1% 14,8 pkt proc.
język angielski 67,1% 57,1% 10,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 51,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.