Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE vs ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Iława | Zdawalność: 99,6%
📍 Iława | Zdawalność: 33,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 226 | 85,2% Me: 92% · σ: 15,6% · Mo: 98% | 939 | 1 | 9 | 48,9% Me: 43% · σ: 30,0% · Mo: -% | 4195 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 194 | 71,3% Me: 78% · σ: 22,5% · Mo: 85% | 1206 | 1 | 9 | 25% Me: 17% · σ: 21,5% · Mo: -% | 4167 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 226 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1597 | 1 | 9 | 57,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4059 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 226 | 56,0% Me: 57% · σ: 13,3% · Mo: 57% | 1919 | 1 | 9 | 35,1% Me: 40% · σ: 11,8% · Mo: 18% | 4109 | 3 |
| język polski ustny (M) | 226 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1018 | 1 | 9 | 52,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3771 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 226 | 68,7% Me: 68% · σ: 20,0% · Mo: 48% | 788 | 1 | 9 | 19,6% Me: 18% · σ: 9,6% · Mo: 14% | 4426 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 33,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE wypada lepiej w 6, a ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W IŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 68,7% | 19,6% | 49,2 pkt proc. |
| język angielski | 71,3% | 25% | 46,3 pkt proc. |
| język angielski | 85,2% | 48,9% | 36,3 pkt proc. |
| język polski | 75,9% | 52,2% | 23,7 pkt proc. |
| język angielski | 80,0% | 57,1% | 22,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 66,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 226 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.