Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE vs TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Iława | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 63 | 45,7% Me: 45% · σ: 20,8% · Mo: 23% | 630 | 1 | 6 | 23,7% Me: 25% · σ: 3,4% · Mo: 25% | 1623 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 72 | 47,2% Me: 47% · σ: 19,3% · Mo: 47% | 705 | 1 | 58 | 29,9% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 15% | 1757 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 226 | 85,2% Me: 92% · σ: 15,6% · Mo: 98% | 939 | 1 | 146 | 70,4% Me: 80% · σ: 26,0% · Mo: 92% | 2454 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 194 | 71,3% Me: 78% · σ: 22,5% · Mo: 85% | 1206 | 1 | 97 | 62,4% Me: 70% · σ: 25,5% · Mo: 87% | 2094 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 226 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1597 | 1 | 145 | 67,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3240 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 226 | 56,0% Me: 57% · σ: 13,3% · Mo: 57% | 1919 | 1 | 147 | 49,9% Me: 52% · σ: 15,8% · Mo: 42% | 2723 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 29,3% Me: 26% · σ: 22,8% · Mo: 3% | 1571 | 2 | 12 | 34,2% Me: 46% · σ: 25,6% · Mo: 0% | 1364 | 1 |
| język polski ustny (M) | 226 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1018 | 1 | 147 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3075 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 226 | 68,7% Me: 68% · σ: 20,0% · Mo: 48% | 788 | 1 | 147 | 50,6% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: 52% | 2082 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 36,5% Me: 32% · σ: 26,1% · Mo: 4% | 740 | 1 | 43 | 7,8% Me: 4% · σ: 11,1% · Mo: 2% | 2102 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 84,9%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE | TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 36,5% | 7,8% | 28,7 pkt proc. |
| biologia | 45,7% | 23,7% | 22,0 pkt proc. |
| matematyka | 68,7% | 50,6% | 18,1 pkt proc. |
| geografia | 47,2% | 29,9% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 75,9% | 58,9% | 17,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 83 osób w szkole A i 43 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.