Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ALFA" W IŁAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Iława | Zdawalność: 99,6%
📍 Iława | Zdawalność: 0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 226 | 85,2% Me: 92% · σ: 15,6% · Mo: 98% | 939 | 1 | 7 | 59,3% Me: 80% · σ: 34,5% · Mo: -% | 3571 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 226 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1597 | 1 | 7 | 46,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4444 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 226 | 56,0% Me: 57% · σ: 13,3% · Mo: 57% | 1919 | 1 | 7 | 19% Me: 13% · σ: 13,4% · Mo: 10% | 4557 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 29,3% Me: 26% · σ: 22,8% · Mo: 3% | 1571 | 2 | 5 | 4% Me: 0% · σ: 6,6% · Mo: 0% | 2260 | 4 |
| język polski ustny (M) | 226 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1018 | 1 | 7 | 40,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4418 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 226 | 68,7% Me: 68% · σ: 20,0% · Mo: 48% | 788 | 1 | 7 | 18,6% Me: 18% · σ: 4,1% · Mo: 18% | 4471 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 0%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ALFA" W IŁAWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W IŁAWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ALFA" W IŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 68,7% | 18,6% | 50,2 pkt proc. |
| język polski | 56,0% | 19% | 37,0 pkt proc. |
| język polski | 75,9% | 40,1% | 35,8 pkt proc. |
| język angielski | 80,0% | 46,3% | 33,7 pkt proc. |
| język angielski | 85,2% | 59,3% | 25,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 99,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 50,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 226 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.