Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE vs TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Leszno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 56,7% Me: 53% · σ: 17,2% · Mo: 52% | 380 | 2 | 6 | 43,8% Me: 41% · σ: 12,1% · Mo: 35% | 851 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 48,6% Me: 48% · σ: 17,4% · Mo: 40% | 147 | 1 | 6 | 34,3% Me: 28% · σ: 20,0% · Mo: 26% | 329 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 95,0% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 147 | 1 | 103 | 85,4% Me: 90% · σ: 16,4% · Mo: 97% | 919 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 145 | 97,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 78 | 1 | 103 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1873 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 145 | 71,3% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 312 | 2 | 103 | 57,8% Me: 58% · σ: 11,7% · Mo: 55% | 1666 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 49 | 60,0% Me: 60% · σ: 20,9% · Mo: 60% | 334 | 1 | 12 | 25,2% Me: 18,5% · σ: 24,4% · Mo: 3% | 1709 | 5 |
| język polski ustny (M) | 145 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 129 | 1 | 103 | 58,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3080 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 145 | 80,3% Me: 82% · σ: 15,8% · Mo: 82% | 263 | 2 | 103 | 57,4% Me: 52% · σ: 23,3% · Mo: 42% | 1489 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 70 | 49,6% Me: 45% · σ: 23,1% · Mo: 18% | 346 | 1 | 41 | 18,2% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 8% | 1468 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE | TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 60,0% | 25,2% | 34,8 pkt proc. |
| matematyka | 49,6% | 18,2% | 31,3 pkt proc. |
| język polski | 88,8% | 58,8% | 29,9 pkt proc. |
| matematyka | 80,3% | 57,4% | 22,8 pkt proc. |
| język angielski | 97,0% | 77,8% | 19,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.