Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA KAZIMIERZA KURPIŃSKIEGO W LESZNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Leszno | Zdawalność: 100%
📍 Leszno | Zdawalność: 81,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 40 | 62,0% Me: 65% · σ: 15,5% · Mo: 68% | 168 | 1 | 17 | 20,4% Me: 17% · σ: 11,0% · Mo: 12% | 1798 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 56,7% Me: 53% · σ: 17,2% · Mo: 52% | 380 | 2 | 6 | 18,8% Me: 17,5% · σ: 8,4% · Mo: -% | 2743 | 9 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 25 | 62,5% Me: 60% · σ: 17,0% · Mo: 48% | 210 | 1 | 6 | 33% Me: 32,5% · σ: 8,4% · Mo: 30% | 988 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 95,0% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 147 | 1 | 72 | 67,8% Me: 73,5% · σ: 26,4% · Mo: 72% | 2745 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 145 | 97,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 78 | 1 | 71 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2444 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 145 | 71,3% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 312 | 2 | 73 | 53,1% Me: 53% · σ: 14,4% · Mo: 38% | 2293 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 49 | 60,0% Me: 60% · σ: 20,9% · Mo: 60% | 334 | 1 | 37 | 30,8% Me: 23% · σ: 23,8% · Mo: 0% | 1508 | 4 |
| język polski ustny (M) | 145 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 129 | 1 | 72 | 64,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2338 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 145 | 80,3% Me: 82% · σ: 15,8% · Mo: 82% | 263 | 2 | 72 | 45,0% Me: 44% · σ: 18,5% · Mo: 34% | 2662 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 70% Me: 76% · σ: 16,6% · Mo: 42% | 101 | 1 | 10 | 21,4% Me: 19% · σ: 14,0% · Mo: 8% | 880 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 81,9%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE wypada lepiej w 10, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA KAZIMIERZA KURPIŃSKIEGO W LESZNIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI W LESZNIE | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA KAZIMIERZA KURPIŃSKIEGO W LESZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 70% | 21,4% | 48,6 pkt proc. |
| biologia | 62,0% | 20,4% | 41,6 pkt proc. |
| geografia | 56,7% | 18,8% | 37,9 pkt proc. |
| matematyka | 80,3% | 45,0% | 35,3 pkt proc. |
| historia | 62,5% | 33% | 29,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 18,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 48,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.