Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZGORZELCU czy EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 96%
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 52,4% Me: 60% · σ: 22,4% · Mo: -% | 395 | 1 | 7 | 39,6% Me: 23% · σ: 22,7% · Mo: 22% | 843 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 25 | 92,2% Me: 95% · σ: 8,6% · Mo: 95% | 330 | 1 | 14 | 86,6% Me: 91,5% · σ: 16,1% · Mo: 98% | 832 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 71,3% Me: 76% · σ: 15,7% · Mo: 77% | 1201 | 3 | 12 | 72% Me: 77,5% · σ: 24,2% · Mo: 95% | 1134 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 25 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 188 | 1 | 14 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1556 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 25 | 63,1% Me: 65% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 1048 | 2 | 15 | 58,4% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: 60% | 1585 | 3 |
| język polski ustny (M) | 25 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 484 | 1 | 15 | 62,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2566 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 25 | 69,8% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 58% | 731 | 2 | 15 | 55,6% Me: 60% · σ: 27,5% · Mo: 88% | 1629 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZGORZELCU wypada lepiej w 6, a EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZGORZELCU | EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 82,1% | 62,8% | 19,3 pkt proc. |
| język angielski | 94,5% | 80,2% | 14,3 pkt proc. |
| matematyka | 69,8% | 55,6% | 14,2 pkt proc. |
| biologia | 52,4% | 39,6% | 12,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,2% | 86,6% | 5,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.