Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. GÓRNIKÓW I ENERGETYKÓW TUROWA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I LICEALNYCH W ZGORZELCU i TECHNIKUM IM. EMILII PLATER W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 94,3%
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 77,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 42,1% Me: 40% · σ: 20,3% · Mo: 30% | 938 | 1 | 20 | 22,4% Me: 21% · σ: 8,9% · Mo: 17% | 2497 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 78 | 84,4% Me: 90% · σ: 13,5% · Mo: 92% | 1015 | 4 | 73 | 66,9% Me: 75% · σ: 24,7% · Mo: 82% | 2841 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 69 | 70,6% Me: 73% · σ: 21,1% · Mo: 87% | 1283 | 4 | 48 | 60,6% Me: 66,5% · σ: 23,6% · Mo: 75% | 2302 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 78 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2639 | 4 | 72 | 62% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3742 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 55,7% Me: 56% · σ: 18,3% · Mo: 48% | 1958 | 5 | 76 | 54,6% Me: 56% · σ: 15,3% · Mo: 53% | 2088 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 59,2% Me: 55,5% · σ: 16,6% · Mo: -% | 356 | 1 | 14 | 29,6% Me: 32,5% · σ: 24,2% · Mo: 0% | 1557 | 4 |
| język polski ustny (M) | 87 | 61,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2707 | 4 | 76 | 55,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3454 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 57,9% Me: 56% · σ: 20,5% · Mo: 64% | 1465 | 3 | 76 | 45,2% Me: 42% · σ: 21,7% · Mo: 22% | 2630 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 21,5% Me: 15% · σ: 20,4% · Mo: 0% | 1310 | 3 | 16 | 8,1% Me: 5% · σ: 7,9% · Mo: 4% | 2090 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 31% Me: 27% · σ: 10,2% · Mo: 27% | 38 | 1 | 5 | 14,8% Me: 10% · σ: 9,5% · Mo: 8% | 190 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. GÓRNIKÓW I ENERGETYKÓW TUROWA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I LICEALNYCH W ZGORZELCU ma wyższą zdawalność ogólną (94,3% vs 77,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. GÓRNIKÓW I ENERGETYKÓW TUROWA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I LICEALNYCH W ZGORZELCU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM IM. EMILII PLATER W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. GÓRNIKÓW I ENERGETYKÓW TUROWA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I LICEALNYCH W ZGORZELCU | TECHNIKUM IM. EMILII PLATER W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,2% | 29,6% | 29,6 pkt proc. |
| geografia | 42,1% | 22,4% | 19,7 pkt proc. |
| język angielski | 84,4% | 66,9% | 17,5 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 31% | 14,8% | 16,2 pkt proc. |
| matematyka | 21,5% | 8,1% | 13,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.