Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 i TECHNIKUM NR 2 W MALBORKU ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MALBORKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 69238)

TECHNIKUM NR 3

📍 Malbork | Zdawalność: 86,5%

SZKOŁA B (RSPO: 28128)

TECHNIKUM NR 2 W MALBORKU ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MALBORKU

📍 Malbork | Zdawalność: 72%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 111 80,1% 🏆 Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 95% 1418 3 26 54,8% Me: 57% · σ: 23,2% · Mo: 62% 3909 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 82 65,0% 🏆 Me: 68% · σ: 23,7% · Mo: 62% 1857 4 13 36,3% Me: 25% · σ: 23,4% · Mo: -% 4008 7
język angielski ustny (M) 111 80,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1571 3 25 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3436 5
język polski poziom podstawowy (M) 111 62,7% 🏆 Me: 65% · σ: 14,7% · Mo: 58% 1099 3 26 42,8% Me: 44% · σ: 14,6% · Mo: 63% 3593 5
język polski ustny (M) 111 55,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3475 4 26 50,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3916 6
matematyka poziom podstawowy (M) 111 48,2% 🏆 Me: 44% · σ: 19,9% · Mo: 46% 2312 3 26 35,7% Me: 34% · σ: 18,2% · Mo: 30% 3563 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 ma wyższą zdawalność ogólną (86,5% vs 72%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W MALBORKU ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MALBORKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 TECHNIKUM NR 2 W MALBORKU ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MALBORKU Różnica
język angielski 65,0% 36,3% 28,6 pkt proc.
język angielski 80,1% 54,8% 25,3 pkt proc.
język polski 62,7% 42,8% 19,9 pkt proc.
język angielski 80,2% 65,3% 14,9 pkt proc.
matematyka 48,2% 35,7% 12,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.