Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE czy TECHNIKUM NR 4? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 20 | 27,4% Me: 24,5% · σ: 14,9% · Mo: 13% | 1376 | 4 | 5 | 19,6% Me: 10% · σ: 21,3% · Mo: 7% | 1856 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 36,8% Me: 35% · σ: 14,4% · Mo: 38% | 1231 | 5 | 7 | 35,1% Me: 32% · σ: 19,1% · Mo: 32% | 1334 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 54 | 70,0% Me: 77,5% · σ: 23,3% · Mo: 83% | 2496 | 7 | 88 | 72,2% Me: 80% · σ: 23,9% · Mo: 88% | 2254 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 55,3% Me: 55% · σ: 21,1% · Mo: 23% | 2857 | 9 | 68 | 55,4% Me: 55% · σ: 23,9% · Mo: 32% | 2849 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 54 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2464 | 10 | 87 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1749 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 56 | 48,1% Me: 48% · σ: 19,4% · Mo: 53% | 2954 | 6 | 96 | 46,9% Me: 45% · σ: 14,3% · Mo: 30% | 3124 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 1,5% Me: 1,5% · σ: 1,5% · Mo: 0% | 2298 | 10 | 18 | 17,1% Me: 10% · σ: 20,4% · Mo: 0% | 1963 | 7 |
| język polski ustny (M) | 56 | 54,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3537 | 12 | 94 | 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1370 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 56 | 39,2% Me: 36% · σ: 20,0% · Mo: 16% | 3255 | 9 | 96 | 41,0% Me: 38% · σ: 22,4% · Mo: 12% | 3076 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 7,6% Me: 7% · σ: 6,3% · Mo: 4% | 2114 | 7 | 21 | 7,4% Me: 6% · σ: 8,0% · Mo: 0% | 2128 | 8 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 6 | 17,5% Me: 15,5% · σ: 8,5% · Mo: -% | 153 | 2 | 7 | 13,7% Me: 12% · σ: 5,9% · Mo: 12% | 211 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 ma wyższą zdawalność ogólną (68,1% vs 55,4%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 4 w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE | TECHNIKUM NR 4 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 54,6% | 72,6% | 18,0 pkt proc. |
| język polski | 1,5% | 17,1% | 15,6 pkt proc. |
| biologia | 27,4% | 19,6% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 73,2% | 78,9% | 5,6 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 17,5% | 13,7% | 3,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 12,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 94 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.