Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE vs TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Łuków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 55 | 51,5% Me: 52% · σ: 17,0% · Mo: 42% | 428 | 2 | 6 | 22,7% Me: 21,5% · σ: 4,5% · Mo: 20% | 1669 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 57 | 58,7% Me: 63% · σ: 22,2% · Mo: 63% | 322 | 1 | 22 | 41,1% Me: 39% · σ: 14,4% · Mo: 27% | 980 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 235 | 82,6% Me: 90% · σ: 18,5% · Mo: 98% | 1190 | 2 | 178 | 70,8% Me: 75% · σ: 23,8% · Mo: 95% | 2417 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 137 | 79,5% Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 90% | 539 | 1 | 90 | 63,9% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 47% | 1953 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 235 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1608 | 2 | 178 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2593 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 241 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,9% · Mo: 67% | 613 | 2 | 183 | 61,4% Me: 62% · σ: 13,1% · Mo: 62% | 1236 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 38 | 39,8% Me: 38,5% · σ: 18,3% · Mo: 49% | 1125 | 3 | 6 | 52,8% Me: 64,5% · σ: 26,3% · Mo: 74% | 576 | 2 |
| język polski ustny (M) | 241 | 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 164 | 1 | 183 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 456 | 3 |
| język rosyjski poziom podstawowy (M) | 6 | 66,2% Me: 67% · σ: 15,3% · Mo: 48% | 45 | 1 | 5 | 64,4% Me: 58% · σ: 15,6% · Mo: -% | 48 | 2 |
| język rosyjski ustny (M) | 6 | 98,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 23 | 2 | 5 | 99,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 241 | 73,5% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 90% | 518 | 2 | 183 | 54,4% Me: 54% · σ: 21,5% · Mo: 50% | 1722 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 103 | 47,7% Me: 48% · σ: 24,5% · Mo: 24% | 387 | 2 | 35 | 14,7% Me: 10% · σ: 14,6% · Mo: 2% | 1710 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,5%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE | TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,7% | 14,7% | 33,1 pkt proc. |
| biologia | 51,5% | 22,7% | 28,8 pkt proc. |
| matematyka | 73,5% | 54,4% | 19,1 pkt proc. |
| geografia | 58,7% | 41,1% | 17,5 pkt proc. |
| język angielski | 79,5% | 63,9% | 15,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 35 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.