Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 6914)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 5686)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 55 51,5% Me: 52% · σ: 17,0% · Mo: 42% 428 2 61 59,4% 🏆 Me: 62% · σ: 17,0% · Mo: 65% 215 1
chemia poziom rozszerzony (M) 70 50,8% 🏆 Me: 49% · σ: 21,5% · Mo: 40% 252 1 33 50,3% Me: 48% · σ: 24,5% · Mo: 23% 263 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 20 40% Me: 37,5% · σ: 17,2% · Mo: 15% 431 2 32 60,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 21,6% · Mo: 67% 128 1
geografia poziom rozszerzony (M) 57 58,7% 🏆 Me: 63% · σ: 22,2% · Mo: 63% 322 1 37 55,3% Me: 58% · σ: 17,2% · Mo: 32% 431 2
historia poziom rozszerzony (M) 20 48,5% 🏆 Me: 52% · σ: 21,9% · Mo: 52% 581 1 5 47,4% Me: 38% · σ: 14,8% · Mo: 38% 618 2
język angielski poziom podstawowy (M) 235 82,6% Me: 90% · σ: 18,5% · Mo: 98% 1190 2 157 88,1% 🏆 Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% 698 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 137 79,5% 🏆 Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 90% 539 1 128 78,7% Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 85% 605 2
język angielski ustny (M) 235 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1608 2 156 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 966 1
język polski poziom podstawowy (M) 241 67,6% Me: 68% · σ: 12,9% · Mo: 67% 613 2 160 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 58% 358 1
język polski poziom rozszerzony (M) 38 39,8% Me: 38,5% · σ: 18,3% · Mo: 49% 1125 3 33 53,4% 🏆 Me: 63% · σ: 25,4% · Mo: 63% 550 1
język polski ustny (M) 241 87,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 164 1 159 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 173 2
matematyka poziom podstawowy (M) 241 73,5% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 90% 518 2 160 81,0% 🏆 Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% 233 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 103 47,7% Me: 48% · σ: 24,5% · Mo: 24% 387 2 61 60,2% 🏆 Me: 66% · σ: 27,3% · Mo: 68% 133 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE wypada lepiej w 5, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE w 8.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE Różnica
fizyka 40% 60,6% 20,6 pkt proc.
język polski 39,8% 53,4% 13,6 pkt proc.
matematyka 47,7% 60,2% 12,4 pkt proc.
biologia 51,5% 59,4% 7,9 pkt proc.
matematyka 73,5% 81,0% 7,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 32 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.