Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE vs TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 6914)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 13164)

TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 78,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 57 58,7% 🏆 Me: 63% · σ: 22,2% · Mo: 63% 322 1 15 31,6% Me: 30% · σ: 14,3% · Mo: 22% 1618 4
język angielski poziom podstawowy (M) 235 82,6% 🏆 Me: 90% · σ: 18,5% · Mo: 98% 1190 2 68 66,5% Me: 76% · σ: 28,1% · Mo: 23% 2890 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 137 79,5% 🏆 Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 90% 539 1 41 61,8% Me: 65% · σ: 25,7% · Mo: 85% 2161 5
język angielski ustny (M) 235 79,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1608 2 68 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3142 5
język polski poziom podstawowy (M) 241 67,6% 🏆 Me: 68% · σ: 12,9% · Mo: 67% 613 2 72 42,9% Me: 42,5% · σ: 18,1% · Mo: 50% 3580 6
język polski ustny (M) 241 87,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 164 1 71 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2687 5
matematyka poziom podstawowy (M) 241 73,5% 🏆 Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 90% 518 2 72 58,1% Me: 57% · σ: 22,0% · Mo: 40% 1451 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 103 47,7% 🏆 Me: 48% · σ: 24,5% · Mo: 24% 387 2 14 13,7% Me: 2% · σ: 22,6% · Mo: 2% 1767 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 78,9%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE Różnica
matematyka 47,7% 13,7% 34,0 pkt proc.
geografia 58,7% 31,6% 27,1 pkt proc.
język polski 87,9% 61,8% 26,1 pkt proc.
język polski 67,6% 42,9% 24,6 pkt proc.
język angielski 79,5% 61,8% 17,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.