Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY czy TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Dębica | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 63 | 38,1% Me: 37% · σ: 18,1% · Mo: 22% | 906 | 3 | 17 | 16,4% Me: 13% · σ: 10,7% · Mo: 13% | 2096 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 39,8% Me: 38% · σ: 16,9% · Mo: 40% | 1057 | 4 | 50 | 25,3% Me: 18% · σ: 16,6% · Mo: 12% | 2221 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 57,4% Me: 62% · σ: 20,3% · Mo: 77% | 335 | 2 | 5 | 24,4% Me: 22% · σ: 11,2% · Mo: -% | 1148 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 224 | 82,4% Me: 90% · σ: 18,2% · Mo: 93% | 1202 | 4 | 158 | 67,1% Me: 72% · σ: 23,7% · Mo: 95% | 2821 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 197 | 67,6% Me: 73% · σ: 22,5% · Mo: 95% | 1575 | 4 | 101 | 52,0% Me: 47% · σ: 24,9% · Mo: 22% | 3183 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 224 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1458 | 4 | 157 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2756 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 225 | 62,5% Me: 62% · σ: 14,7% · Mo: 65% | 1115 | 4 | 158 | 52,2% Me: 52% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2425 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 71 | 49,4% Me: 46% · σ: 25,6% · Mo: 46% | 705 | 3 | 27 | 35,4% Me: 37% · σ: 23,8% · Mo: 0% | 1318 | 4 |
| język polski ustny (M) | 225 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 808 | 2 | 158 | 58,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3113 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 225 | 66,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 54% | 933 | 4 | 158 | 52,5% Me: 52% · σ: 20,6% · Mo: 58% | 1898 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 30 | 35,6% Me: 35% · σ: 21,1% · Mo: 24% | 764 | 4 | 15 | 24,1% Me: 16% · σ: 18,2% · Mo: 10% | 1196 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 84,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W DĘBICY | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 57,4% | 24,4% | 33,0 pkt proc. |
| biologia | 38,1% | 16,4% | 21,7 pkt proc. |
| język polski | 78,1% | 58,5% | 19,6 pkt proc. |
| język angielski | 67,6% | 52,0% | 15,6 pkt proc. |
| język angielski | 82,4% | 67,1% | 15,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.